Katekyo Hitman Reborn Türk Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ustalık, Yetenek ve El Yatkınlığı

Aşağa gitmek

Ustalık, Yetenek ve El Yatkınlığı Empty Ustalık, Yetenek ve El Yatkınlığı

Mesaj tarafından makuragi Perş. Eyl. 15, 2011 12:16 am

Ustalık: Küçüklüğünüzden beri uğraştığınız ve kedinizi artık en üst seviye sayılacak yere kadar geliştirdiğiniz konudur.
Yetenek: Küçüklüğünüzden beridir uğraştığınız ve sürekli o konuda kendinizi geliştirdiğiniz şeydir. Ustalık kadar iyi değildir.
El Yatkınlığı: Pek o konuda çalışma yapmamışta olsanız elinizin yatkın olduğu konudur.

Bunları siz belirlersiniz. Belli birşey yoktur. Siz ne olduğunu belirlersiniz bizde buna göre bunun size hangi konuda avantaj sağlayacağını söyleriz. Örneğin ustalık kısmına ''İkincil alevi kullanma'' derseniz ikincil alevi de neredeyse birincil alev gibi kullanabilirsiniz. Veya ustalığa ''Mekanik'' derseniz belli ölçülerde kendinize robotlar bile yapabilirsiniz.

Sistem ise şudur.
A Rank: 1 Ustalık, 1 Yetenek, 1 El yatkınlığı veya 2 Yetenek, 2 El yatkınlığı veya 1 ustalık 3 El yatkınlığı
B Rank: 1 Yetenek 2 El yatkınlığı veya 2 Yetenek veya 4 El yatkınlığı
C Rank: 1 Yetenek 1 El yatkınlığı veya 3 El yatkınlığı
D Rank: 1 Yetenek veya 2 El yatkınlığı
E Rank: 1 El yatkınlığı

Bunlar başlangıçta seçilebilecek seçeneklerdir. Sonradan kasıldığındaki sınırlar ise aşağıda belirtilmiştir.

Eğer bir el yatkınlığına x10 kasılırsa bu Yeteneğe dönüşür. Eğer bir Yeteneğe x10 kasılırsa bu Ustalığa dönüşür. Ancak A Ranklar en fazla 2 Ustalığa sahip olabilir. B Ranklar ise sadece 1 Ustalığa sahip olabiir. Diğerleri ise sadce Yeteneğe sahip olabilir. Her seviye artımında ya 1 El yatkınlığı ya da 1 Yetenek kazanılır. Bu da E Rank olarak başlamanın avantajıdır. Yetenek veya El yatkınlığı kazandığına GM karar verir. Bu yatkınlık veya yeteneğe de GM karar verir. Bu da dezavantajdır. GM ise bunları sizin kişiliğinize ve ilgilerinize göre verir. Örneğin sürekli ikincil alevininizi geliştirmeye çalışıyorsanız ve dövüşlerde ikicil alevi çok kullanıyorsanız GM size ''İkincil Alev Kullanımı'' yeteneği verebilir. Ayrıca bir konuda usta olan bir kişi bu konuyu başka birine öğretebilir. Bu ise en az 20 satırlık rpler ile 20 tur sürer. Yani toplamda 40 rp. Eğer toplu olarak öğretilirse herkes 20 şer rp yapar sırayla. Ustadan öğrenilen konuda Yetenekli olarak kabul edilirsiniz. Tekrar hatırlatma yukarıdakiler kontenjan değildir. Onlar sadece başlangıçta sahip olunan şeylerdir. Yani A Rank başlayan biri üstteki seçeneklerden birini seçer.

Bu sistemin nasıl işlediğini anlatmaya gelirsek:
Örneğin kılıç kullanımı konusunda ustalık almış birisi aynı konuda yetenek almış birisinden yüksek seviyededir. Veya keskin nişancılık konusunda ustalık alırsanız normal bir mafya üyesinden çok daha kolay hedefleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda bunlar ile statlarıda destekleyebilirsiniz. Örneğin alevin sertliğini kontrol etme konusunda ustalık alırsanız aynı konuda x10 kasmış birinden yüksek seviyede olursunuz. Ayrıca statlar dışında sadece bu konularda x kasabilirsiniz. Yani hiç bir yerde mekanik almamışken durduk yere mekanik x i kasamazsınız.

___________________________
Ustalık, Yetenek ve El Yatkınlığı 2a0epfm
makuragi
makuragi

Profil Bilgileri
<b>Mesajlar</b> Mesajlar : 2746
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Nereden</b> Nereden : Samsun
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 23/10/09
Profil Bilgileri ( Alt )

https://khrtr-rpg.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz